K: miks põleb ABS märgutuli

Tuled, juhtmestik, elektroonika
nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas nustu826 » 25 Nov 2010, 18:34

Jajah, see pump hakkab tööle ja lööb pidurdamise võimendamiseks vajaliku rõhu üles peale pidurdamist või käivitusel.

Aga kaitse - Peaks siis olema kas piduriklotside kujutisega märgi all midagi sarnast ( ) , või siis on auto pilt tagantvaates ja kaks s kujulist(sarnased) kriipsu järel. Aga kui see tuli sul jääbki põlema, siis on sul abs juba niikuinii välja lülitatud(ei tööta kuna mingi rike kuskil ja elektroonika lülitab süsteemi ise välja). Tulest armatuuris saad lahti ainult pirni eemaldamisega...

Enne ülevaatust pead ka andurid rataste juurest eemaldama, kuna võib probleeme tekkida.

rastrophuck
turist
Postitusi: 40
Liitunud: 14 Sept 2010, 03:16

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas rastrophuck » 25 Nov 2010, 19:12

Just, et kaitsmeploki kaanel pole mitte ühtegi kujutist, mida võiks seostada ABSi, piduritesüsteemi või talvega (v.a. see lumehelbeke ja selle kaitsme eemaldamine ei teinud mitte midagi).
Kui ma võtan ainult ühelt rattalt ABSi anduri juhtme lahti, siis kogu süsteem enam ei toimi jah?

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas nustu826 » 25 Nov 2010, 20:05

Proovi kaitset nr 21

Edit: see kustutab lisaks veel pidurituled, niiet see ei sobi. Autodata näitab abs-i peakaitsmeks nr.30, mis 20A. Iseasi kus see kaitse seal plokis asub

Edit2: See kaitse 30 peaks asuma kõrvalistuja jalgade juures salongis, kindalaeka taga, ABS juhtploki juures

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas Tarmo » 25 Nov 2010, 20:41

nustu826 kirjutas:
rastrophuck kirjutas:Seal on igasuguste süsteemide kohta märgid küll jap. Isegi mingi lumehelves on, aga selle kaitset välja võttes ei toimu miskit. ABS kirja või märgiga või üldse mingi pidurisüsteemiga seotud kaitset seal ei tundu olevat.
Igaks juhuks võiks vist ära mainida ka elektrilise piduripumba, ma ei tea kas kõikidel sierradel on see el või mitte.

See ei ole elektriline piduripump, vaid abs-i juhtplokk ja abs pump(enamusel muudel autodel eraldi kobakad) ja hüdrovõimendi ja tõesti, mitte iga sierra kapoti alt ei leia sellist asja
juhtplokk on nüüd küll, mitte kapoti vaid armatuuri all. ja see abs kaasas käiv pump ongi el pump. seda saad kasutada ka ilma toimiva absita, mina olen igatahes rahul

nustu826
aktivist
Postitusi: 368
Liitunud: 21 Nov 2008, 17:16
Asukoht: Türi - Paide

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas nustu826 » 25 Nov 2010, 22:43

Tarmo kirjutas:
nustu826 kirjutas:
rastrophuck kirjutas:Seal on igasuguste süsteemide kohta märgid küll jap. Isegi mingi lumehelves on, aga selle kaitset välja võttes ei toimu miskit. ABS kirja või märgiga või üldse mingi pidurisüsteemiga seotud kaitset seal ei tundu olevat.
Igaks juhuks võiks vist ära mainida ka elektrilise piduripumba, ma ei tea kas kõikidel sierradel on see el või mitte.

See ei ole elektriline piduripump, vaid abs-i juhtplokk ja abs pump(enamusel muudel autodel eraldi kobakad) ja hüdrovõimendi ja tõesti, mitte iga sierra kapoti alt ei leia sellist asja
juhtplokk on nüüd küll, mitte kapoti vaid armatuuri all. ja see abs kaasas käiv pump ongi el pump. seda saad kasutada ka ilma toimiva absita, mina olen igatahes rahul

Jajah, mul läks asi vähe sassi


Aga see lumehelbe kujutisega on tegelikkuses jahutusventilaator, niiet pane see kaitse vähemalt kevadel tagasi...

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: K: miks põleb ABS märgutuli

Postitus Postitas Tarmo » 25 Nov 2010, 22:46

lumehelbeke peaks ikka tähendama külma. uuematel fordidel on kollane +4-+1 ja punane 0--lõpmatus

Vasta