autoalane blondiin ostis auto!!!!

Kapotialused jutud
penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 05 Apr 2008, 09:21

lugulaul sellinne ostsin auto 86 aasta sierra 1,6. esimene asi mis oli juppideks plokikaane tihend- vahetasin ära. neljapäeva hommikul kui sõitmas käisin tuli algul imelik kahin ja siis kolin mootorisse. õli rüüpab nii et ei jõua sisse valada, peaks bentsu võtma 8l aga 300 km 40l läinud. tegelikult sain auto selleks et saaks ise auto koorda teha ja ka natuke targemaks. muide käigukast on manuaalne ja tundub töökorras, olevat pidurid hästi pehmed. sidur võtab pisut kõrgelt.
tean et targad ütlevad et ostsin vale auto ja võiks ta vanarauda viia aga mul on puhas uudishimu kuidas see auto uuesti eluloomaks teha. muide asjajuures on ka hea külg kere on korras või vähemalt olen mina näinud hullemaid.
auto hinnaks kujunes ostmisel 600 kr ainult ümber regamise hind. järsku mõni tark aitaks mul selle looma tööle saada. :oops:
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

tamar
Moderaator
Postitusi: 1978
Liitunud: 03 Apr 2006, 18:12
Asukoht: Tartu

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas tamar » 05 Apr 2008, 09:31

Süüde õige ?
Kas kõik silindrid ikka töötavad ? Saad kontrollida kui töötaval mootoril tõmbad piipe järjest maha ja vaatad kas midagi muutus või ei muutunud (soovitaks normaalsete näpitsatega tõmmata neid ära sestsealt võimalik särtsu saada kui isolatsioon kehva).
Kas õli immitseb äkki kuskilt välja ? Mootor ise puhas või õline ?
Kas kolin koguaeg ühtlane, või kui gaasi rohkem anda suureneb kolin ?
Mootor ikka soojaks läheb, või termostaat vms jukerdab et radikas ühtlaselt soojaks ei lähe ja siis võtabki rohkem
Kui muidu asja eisaa, siis tõsta teine mootor vahele, mõni targem sõber kah appi ja teeb selle suht kiirelt ära. Keerulist ei midagi.Muidu kuskandis asud? Siin üks kasutaja pakkus remonditeenuseid ja sellist asja.
Ford Sierra 2,9 V6 Cosworth Ghia 143kw 1989a ootamas oma aega
Transitipeale üleläinud...

penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 05 Apr 2008, 16:56

kõikk töötab aga õlisurve kadus kuhugi, tagatuled elavad oma elu s.t põlevad siis kui neile meeldib. kui suur peab surve olema esiesest silindrist sain mõõtmisel 8,5. kolin tuleb mootorist endast
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 05 Apr 2008, 16:58

olen väike-maarja lähedal kiltsis selle unustasin lisada
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

Kasutaja avatar
lapik
aktivist
Postitusi: 255
Liitunud: 05 Apr 2007, 15:01
Asukoht: Haljala, Lääne-Viru
Kontakt:

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas lapik » 06 Apr 2008, 20:28

norm rõhk on 11-13 bar. minu masin käib ka väga ebaühtlaste survetega- 1 pütt:9,5 bar, 2.pütt:6 bar, 3.pütt: 8 bar ja neljas 12 bar. üks tüüp kunagi rääkis, et tema vokk oli sõitnud ka 3 bar rõhuga, aga raske oli käima saada. õlikulu põhjustavad kinnijäänud õlirõngad, seisnud masinal võivad ka klapisääretihendid katki olla.simmerlingide vaelt pahistab vist ka üsna ohtralt teist välja. tulede puhul aitab üldiselt pistikute puhastamine
remondi kohapealt saan ise ka peale 16. maid aidata, enne ei jõua, kuna riigieksamid vaja ära teha
targad saavad teise võimaluse, lollidele seda ei anta! R.I.P liiklushuligaanid!!

Kasutaja avatar
Jaan
sõltlane
Postitusi: 1167
Liitunud: 03 Veebr 2007, 22:57

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Jaan » 07 Apr 2008, 05:54

Oh sind blondiini, hakka parem uut mootorit otsima, seda 1,6 on ka mõttetu minu meelest remontima hakata. Kuna sul kolin sees ja sa sellest nagu pole viitsinud välja teha siis ma pakun, et seda vänta ei lihvi sa ka enam rem mõõtu. Seega mina annan oma 12 punkti saale ringi käimisele, sellest ka kolin ja puudulik õlisurve. Remondi eelarve, korralikke juppe kasutades ja eeldusel, et sul vänt on olemas ja selle koliseva silindri ellipsisse pekstud kepsule asendus riiulis... Ise tehes ma arvan, et saalede ja tihendikomplekti raha, seega mingi 1000 eegi ringi+ õlifilter ja uus õli. Teine võimalus on tuhmilt edasi sõita, äkki läheb ise korda, you never know :roll:
Sierra Is

Molotov51
turist
Postitusi: 44
Liitunud: 25 Juul 2007, 20:03

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Molotov51 » 08 Apr 2008, 14:32

Soovitan kah selle mõttetu 1.6 vahelt ära visata ja midagi asisemat sinna vahele panna, sest mõttetu on sinna alla raha edaspidi matta. Pritse mootor on kõige lollikindlam varjant. Muidugi 1.6 pidurid on kõige nigelamad valikus ja need tuleks kah välja vahetada. Kui vaja võin sind varustada terve jooksul 2.3 V6 täis komplektse piduri jooksuga, sest ise cosworthi pidurite peale läksin... 240 diameetriga jahutusega kettad ees ja taga suur trummel - pole vaja miskit ümber ehitada, vaid ümber monteerida.

Kunagi ise vahetasin 1.6 välja 2.0 V6 vastu, sest oli vaja lihtsalt sõita, ja siis sai neid pidurikettaid kogematta punaseks aetud ikka väga palju kordi ja inimesed said kõrvalt naerda, pärast, kui pidureid maha võtsin ei olnud enam naeru tuju, sest esimesed pidurikettad läksid puruks peale paari haamri lööki, et maha tuleks, maha tuli ikkagi osadena võtta ketas :?

V6-ed on sierra mootorivalikus minuarust kõige lollikindlamad mootorid, aga kütet nad muidugi tahavad, ja peab mitmedki asjad ümber tegema R4 pealt üle minnes. Mina annaks omad plus punktid V6-tele, sest sellest ainsast R4 jäi nii mõttetu mannetu mulje, et ei kutsunud enam sinnapoolegi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Tarmo » 08 Apr 2008, 15:28

ütleme nii et see 2,0 v6 pole just palju parem ;) väänet on küll rohkem

penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 08 Apr 2008, 21:42

kuulge ma vist ütlesin et ma olen selle kohapealt blondiin. samas pole ma ka nii haige et koliseva mootoriga sõidan! hankisin endale veel ühe sierra 84 a ja nüüd katsetan neid kahte kokku panna. muide uus sierra on 2,0. uuel on sellised jamad et sidur võtab põhjast kui gaasi lahti lasta siis vähe hüppab. pidurid on kohutavalt nigelad sest kui pidurdada siis kukub värisema arvatavasti kettad on minekul.
mida olen juba teinud? alguses oli kasutusel millegi pärast ainult suur ring ja mootor ei läinud soojaks siis vahetasime termostaadi ära ja asi sai korda. siis hakkas veepump läbi laskma vahetasime ka voolikud igaks juhuks ära. muide ma tahan ikkagi mootori teiselt maha kiskuda kui vähe kuivemaks läheb ja tahan teada mis seal nihu läks. mehe raas arvas ka et järsku saaled ja võll tagumikus aga ma tahan kindel olla. uus võtab õli normaalselt ja pentsu rüüpab ka normaalselt katsetasime juba ära 8 sajale muidugi minu arust palju aga see pidi sierradel tavaline olema. tm küll on jama kui ei jaga autodest eriti, aga noh aastapärast irvitan enda vigade üle mida täna teen. seega palun mõistvat suhtumist Bomsch.
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 08 Apr 2008, 21:51

tegelt tekkis üks idee kas on mingit neti lehte kus saaks ise uurida ja mõelda kuidas midagi teha nagu mossedel on? ma seda tüüpi inimene et pean ise lugema, miks ja kuidas muidu ei saa aru
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Tarmo » 09 Apr 2008, 07:31

Haynessi manual abiks kui inglise keelest aru saad.
Btw, usu mind kui ma ütlen et Bomsch ei mõelnud sellega midagi halba ;)

Kasutaja avatar
Kriss
aktivist
Postitusi: 358
Liitunud: 04 Apr 2006, 09:27
Asukoht: Talinn, Nõmme

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Kriss » 09 Apr 2008, 09:03

SIIT leiad ka infi kus mis käib

penditar
turist
Postitusi: 8
Liitunud: 03 Apr 2008, 10:03
Asukoht: l-viru kiltsi

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas penditar » 09 Apr 2008, 10:11

suuur tänu teile. ja kohe ka küsimus kui suured võivad olla klapivahed?
kui kuidagi ei saa siis kuidagi saab alati isegi siis kui ei saa;)

Kasutaja avatar
Dexter
Klubi liige
Postitusi: 1392
Liitunud: 20 Okt 2006, 19:08
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Dexter » 09 Apr 2008, 21:28

penditar kirjutas:suuur tänu teile. ja kohe ka küsimus kui suured võivad olla klapivahed?
pead ei anna, kuid arvan et 0,2-0,25mm vaata vasaku amordi/vedrukannu peale, seal peaks olema silt kus täpsed andmed kirjas!

Kasutaja avatar
Jaanis
fanaatik
Postitusi: 654
Liitunud: 05 Apr 2006, 03:38
Asukoht: Harjumaa, Kiisa

Re: autoalane blondiin ostis auto!!!!

Postitus Postitas Jaanis » 10 Apr 2008, 07:49

2.0 OHC-l oli küll küll nii, et 0,20 sisse ja 0,25 välja.

Vasta