vaba teema, kuid jääme viisakaks

vaba teema, mula ja pläma...
Vasta
Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 23 Apr 2011, 11:04

Ära valeta part,sind ei usu nagunii keegi siin.
Mõtetu kuju kellest mitte mingit kasu ei ole ühelgi foorumi kasutajal,lepi sellega ükskord ja mine tuttu ära.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
Tarmo
Klubi juhatus
Postitusi: 9090
Liitunud: 10 Okt 2006, 22:26
Nimi: Tarmo
Asukoht: Tartu-Abja-Pärnu

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tarmo » 23 Apr 2011, 11:46

kusjuures e34 lisavarustuse nimekiri on päris huvitav... 3 korda elektri kardinad, pakett aknad, el istmed jne. aga seda siis muidugi kui võrrelda ghia scorpaga. kui lihtsalt scorpaga siis neid bemme ikka liigub siin.

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 12:24

See lisavarustus mind eriti ei huvitagi, on ühel üks asi rohkem või vähem vahet pole, sõiduomadusi see kardin ei muuda.

Stabiilsus, vaiksus, juhitavus ja üldine mugavus jäävad ikka samaks ja need on BMW-l vaieldamatult paremad.
Ka see, kas on elektri aknad või mitte ei muuda sõiduomadusi, sama ka elektri istmetega, vahet pole kas need on või ei ole, palju sa neid ikka sätid.
Kuid autoga ringi sõidad sa pidevalt ja auto sõiduomadusi tunned sa seega pidevalt ja need loevad.

Olen sõitnud ka 2006a s klassi mersuga kui see oli nii paar aastat vana.
See oli lisavarustust täis, millest ma polnud teadlik, et palju seda on ja kuidas seda kasutada.
Mina lihtsalt sõitsin selle autoga, ehk siis see lisavarustus ei muutunud sõiduomadusi paremaks, sellest lisavarustusest polnud mitte mingit tolku auto üldise mugavuse juures.
Seevastu aga tundsin selle mersu sõiduomadusi pidevalt, vaiksus, stabiilsus, juhitavus ja üldine mugavus, mis oli kõik viimasepeal.

Mina hindan auto juures eelkõige seda, kui hea mul temaga sõita on, pole mul vaja mõttetuid elektri vidinaid, millest pole tolku ja mis lähevad katki ja siis on kallis remont.

Ahjaa, kasutasin sel mersul ühte lisavarustust, elektriistmeid, ehk siis reguleerisin elektriga juhiistme paika omale mugavaks.
Sel hetkel oli see elektri iste mugav, aga kui selle mersuga igapäevaselt sõidaksin, siis unustaksin ära et see iste elektriga käib ja mul poleks sellest mingit tolku.
Ehk siis oma igapäeva autol sätid istet väga harva, kui sa just kellegagi autot jagama ei pea, aga mina ei jaga oma autot kellegagi.

Mulle tundusid ka vanasti need igast elektri vidinad autol vägevad, aga nüüd olen juba ammu aru saanud, et need jumala mõttetud asjad, neid ei ole vaja, nad ei muuda igapäevast auto kasutamist mugavamaks.
Ok kahest asjast on tolku, el. aknad ja el. katuseluuk, see ka kõik, aga need nii ülilihtsad asjad ja leiab igal teisel autol.
elektri peeglid ka igal teisel autol olemas, samuti roolivõim ja pidurivõim juba vist pea kõigil ammuilma olemas oma 30 aastat juba, lääneautodel.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Priit » 23 Apr 2011, 13:45

AlarT kirjutas:Mulle tundusid ka vanasti need igast elektri vidinad autol vägevad, aga nüüd olen juba ammu aru saanud, et need jumala mõttetud asjad, neid ei ole vaja, nad ei muuda igapäevast auto kasutamist mugavamaks.
No on ikka lisavarustuse vidinaid, mis auto igapäevakasutust mugavamaks muudavad. Kliima/konditsioneer, püsikiirusehoidja, vihmasensor, soojenduse-jahutusega istmed jne. Ei saa ju väita, et igapäevasõit mugavam ei ole, kui need asjad olemas on. No sierrale muidugi kõiki selliseid vigureid saada ei ole, aga üldisemalt siis.
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 13:52

Mina ei vaja neist suurt midagi.
Kui mootor soe on salong soe, istmejahutust ei ole nagunii enamikel autodel.
Vihmasensor on üsna mõttetu tilulilu, see ei õigusta ennast, kord on ta mugav, aga kui vihmasadu muutub, siis ei pühi kojamehed õige sagedusega ja pead ikka ise kojamehed tööle panema.

Alles töökaaslane remontis kliimat, 4000kr läks.

Ma parem säästan sellise remondiraha ja saan sellest eest korralikud uued talverehvid osta, kasvõi protid.
Siit klubist enamus inimesi pole vist eluski ostnud uusi naelrehve talveks, ka mitte protte.
Enamus siit ostab kindlasti kasutatud talverehve, mis on ohutust silmas pidades ülim lollus.
Te kulutate raha mõttetute lisade remondi peale ära või võimsa mootori bensukulu peale ja korralike rehvide jaoks raha ei jää.

Mina teen oma kulutused kaalutletult, nii ka autovaliku ja elan sellevõrra paremini ja ohutumalt, kuna ei tao autosse mõttetult raha.
Viimati muutis AlarT, 23 Apr 2011, 14:02, muudetud 1 kord kokku.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Tanel
sõltlane
Postitusi: 4307
Liitunud: 05 Aug 2007, 23:13
Asukoht: F.I.N.L.A.N.D

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Tanel » 23 Apr 2011, 14:02

Esiteks ma pole aastaid juba ühtegi rehvi ostnud,kõik rehvid nii suvekad kui talvekad millel mustert üle 8mm olen saand soomest tutvuste kaudu ja täiesti TASUTA,sa oled lihtsalt nii loll et sinuga vaidlemine nagu vasikaga võidujooks,MÕTETU.
Enamus scorpadel on istmesoojendused peal ja niipalju kui mul sierrasid on olnud siis ainult yhel pole neid olnud,kõik sierrad mis soomes on soojendustega.
kont on samamoodi peal nii sierral kui ka scorpal.
/ Ford Scorpio 2.9 V6 RWD /
Ford Mondeo mk3 2.0 16vtddi
Ford Mondeo mk1 1.8 16v

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 14:03

Sa oled võibolla rehve tasuta saanud, aga mitte uusi, see et neil mustrit on mingi 8mm ei tee neid veel uueks.
ainult muster ei loe, sest iga aastaga kaotab rehv oma pidamist, kuna muutub kõvemaks ja naelad on samuti välja lennanud ja kulunud.
Tegemist on ikkagi kasutatud rehvidega.
Talveks ostan ma ainult uusi naelrehve, olgu või protid, aga muster ikkagi uus ja see loeb, naelad ka uued sees ja kõik alles.

infoks veel niipalju,et sierra konditsioneer on väga lahja, palava suveilmaga üsna kehvake.
Üleüldse ära suurusta, asjad ikka nii head pole nagu sa väidad, valeta vähem.
Sa ise oled siin loll.

Töökaaslane mul samamoodi, konditsioneeri 4000kr taob, aga uusi talverehve selle raha eest osta ei raatsi.
Ta elab üldse täiega võlgu.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Priit » 23 Apr 2011, 14:09

AlarT kirjutas: istmejahutust ei ole nagunii enamikel autodel.
Vihmasensor on üsna mõttetu tilulilu, see ei õigusta ennast, kord on ta mugav, aga kui vihmasadu muutub, siis ei pühi kojamehed õige sagedusega ja pead ikka ise kojamehed tööle panema.
Ok enamikul ei ole, aga jutt ongi ju üldisem. Ja vihmasensori eelis ju ongi see, et kui vihmasadu muutub, siis reguleerib ise pühkimissagedust ja ei pea midagi näppima. Kui natuke aega kasutanud oled(mida sa ilmselgelt ei ole), siis saad aru küll, et mõnus asi on ;)

A noh, mida ma ikka vaidlen, kõik lisavarustus on ju tegelikult juhi kiusamiseks pandud autodele :P

PS! Panen siis igaks juhuks selgituseks juurde, et sõidan tihtipeale autoga, millel on nii vent. istmed, kiirusehoida ning vihmasensor ja kui teise autosse ümber istun, siis pigem tunnen neist asjadest puudust, kui õhkan õnnest, et jaburatest asjadest pääsesin ;)
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 14:12

Oled sa vihmasensoriga autoga üldse sõitnud?

Mina olen ja tean, millest räägin.
Hakkas vihma sadama, algul oli ok pühkis täpselt nii nagu vaja, väga mugav ja mõnus oli.
Kuid vihmasaju tihedus muutus ja enam see sensor ei toimetanud nii, et kojamehed pühiks piisavalt tihti, mistõttu pidin ise sekkuma kas intervalliga või pidevalt tööle panema.
Seega mingist mugavusest polnud juttu.

Autoks oli Saab 9-3 miski 2005a või nii.

Üleüldse pole mõtet kõike nii ülimugavaks teha, midagi võiks ikka ise ka teha.
Viimati muutis AlarT, 23 Apr 2011, 14:14, muudetud 1 kord kokku.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Priit » 23 Apr 2011, 14:14

AlarT kirjutas:Oled sa vihmasensoriga autoga üldse sõitnud?
Khm... viimased 4 aastat juba...
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 14:15

Siis ma imestan, kuidas sa vihmasensoriga küll rahul oled.
Lõbus on senikaua, kuni see sul tuksi läheb, siis hakkad maksma.
Lõbus on ka senikaua kuni vihmasadu sobiv on, sest kindlasti paned sa ise ka kojamehi kangist tööle, seega kaotab vihmasensor oma mõtte.

Automaatkäigukasti puhul räägitakse ka ülimast mugavusest ja et kui sellega sõitnud oled, siis muud ei taha.
Ma olen sõitnud paljude ja erinevate automaatkastidega autodega, samuti ka uutega.
Ei saa mina aru, kus kohas see mugavus on, ok tallinna vahel otse liigeldes on mingi mugavus, aga muu koha pealt, -tsenseeritud- mis -tsenseeritud-.
Olen automaatkastidega üsna palju sõitnud.
Kui kuskil kitsas kohas pead manööverdama hakkama automaadiga, siis on õudusunenägu, mugavusest on asi väga kaugel.
Kui automaatkast tuksi läheb, siis on ka väga lõbus 10 000 - 20 000kr remondile kulutada.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Priit » 23 Apr 2011, 14:20

Huvitav, et 4 aasta jooksul ei ole ma ühtegi ebasobivat vihmasadu siin Eestimaa peal näinud :D Samas käin ma ka vihmasajuga kingadega , mitte kummikutega, ja ei karda, et oi sa sinder, äkki nüüd kingad lagunevad ära ja oh seda remonti siis. Aga noh, siinkohal ma lõpetan. Üritada AlarT-le midagi öelda, arvamuspildi laiendamiseks, on suht võrdne kummipalli vastu seina tagumisega. Mida asjalikumalt ja püüdlikumalt sa seda teed, seda kiiremalt ja ebamugavamalt tuleb tagasi :)
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 14:21

Saad sa aru, et mul on oma arvamus?
Sina aga surud mulle oma arvamust peale.
Kuid mina arvan nii nagu ma arvan, miks ma seda muutma peaksin?
Kui minu jaoks ei ole vihmasensor mugav, siis ta ei ole seda ja kui mina ei taha selle peale raha kulutada, siis ma ei taha.

Mina ei pea olema lambakarja kaasajooksik ja mõtlema samamoodi nagu nemad, mina mõtlen mõistusega ja ratsionaalselt.
Kui sulle on mingi vidin mugav, siis ei tähenda see seda, et see mulle mugav oleks.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Kasutaja avatar
Priit
Moderaator
Postitusi: 1164
Liitunud: 30 Apr 2006, 03:01
Asukoht: tartu/põltsamaa

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas Priit » 23 Apr 2011, 14:27

Oot oot oot, kes nüüd kellele arvamust peale surub. Üritasin siin oma kogemuse põhjal leida lisavarustusel ka mingeid plusse. No, et lugejatele ei jääks mulje, lugupeetava AlarT jutu põhjal, et kogu autodele paigaldatav mugavusvarustus on saatanast ja seda iga hinna eest vältima peaks. Ei ole ma öelnud kordagi, et keegi enda uue auto valikul midagi vägisi juurde tellima peaks või olemasolevale lisaks suruma.
Ehk siis minu jutu eesmärk ei olnud see, et AlarT oma sierrale peaks hakkama juhtmeid vedama lisade jaoks, vai natukene teemaarendust laiendada
Mees peab nii palju jooma, et naine taararahast lõdvalt ära elaks!

Kasutaja avatar
AlarT
sõltlane
Postitusi: 1394
Liitunud: 26 Mär 2007, 17:51
Asukoht: Tallinn

Re: Inimesi on erinevaid... Arvamusi samuti...

Postitus Postitas AlarT » 23 Apr 2011, 14:29

Ma pole öelnud, et keegi ei või tahta lisasid, see oma mure, kui tahate raha raisata tehke seda.
Lihtsalt ma ütlesin seda, et mina pean neid mõttetuks enamjaolt.
Samuti ei pea ma lisasid ratsionaalseks otsuseks, kuna keegi meist pole ju miljonär, et raha loopida võiks.
Tark miljonär ka ei loobi raha tegelikult.

Paraku on reaalsus see, et üsna pea hakkate nende lisadega mööda autoelektrikke jooksma, kes nende remondiga hakkama ei saa ja ikkagi kõva pappi küsivad.
Sierradel on istmesoojendustega selline lugu, et enamikel sierradel need enam ei tööta.
Sierrat enam pole, aga unustanud teda ka pole.

Vasta