Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Kasutajate pikendused
Vasta
kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 20 Veebr 2010, 18:20

Auto ajaloost lähemalt : http://foorum.sierraclub.ee/viewtopic.p ... 99ee39d6d7 . Sai ta siis kasutaja oneshot'i käest ostetud 4000.- . Mootor on tal vahetatud kuid passi on vahetus sisse kandmata, eks tegelen sellega tulevikus, ostetud sai ta ostu-müügi lepinguga. ÜV ja kindlustus puuduvad. Kuna ise koolis ja tööl käin, siis ootame uue kuu alguse ära ning siis vormistame dokumendid ära. Hetke seis on suht nutune. Mootor küll käib, ning kast toimib ka, kere on välise vaatluse põhjal tipptopp.
Tegemist tahab :
1. Spidomeetri tross, tõenäoliselt katki
2. Temperatuuri näidik, eks selgitab kas ka mingi tross v andur
3. Tuleb vedada uus käsipiduri trossi süsteem
4. Bensupaagi luugi kinnitus vaja korralikult kinnitada
5. Stanged maha ning korralikult peale
6. Sumbutaja viimane pütt puudu ja keskelt mingi kinnitus katki, käib vastu käigukasti
7. Kesklukk jäi täna peale, hakkas uksi lukku ja lukust lahti tegema
8. Juhipoolse esimese suunatule klaas kadunud, tulevad mõlemad uued
9. Ega see mootor ka päris ausalt käi, peab ka seda natuke uurima ja puurima

Loodame et homme saan maale ära sellega ja siis kanali peale ja alt puhtaks. Autot ära tuues probleeme peale selle, et üks ratas end lahti keeras ei ilmnenud, sõitis oma 70km ilusti omal jõul ära.
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

Kasutaja avatar
PriiMarko
Klubi liige
Postitusi: 292
Liitunud: 28 Dets 2008, 18:39
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas PriiMarko » 20 Veebr 2010, 23:14

Ma tean seda Sierrat väga hästi(oli klassivenna auto), mootor pärineb ka minu XR4-ja pealt, kuna originaal mootoril läks hammasrihm katki ja klapid peas kinni. Kere on väga korralik. Spidomeetri tross pole katki vaid lihtsalt pesast väljas.
Temp.andur surnud arvatavasti.
Kui vana mootorit hakkasime maha võtma avastasime, et käsipiduritrossid olid ümber kardaani seotud ja siis otsustasime nad üldse ära võtta.
Summuti viimane pütt on sellepärast puudu, kuna mul oli sportpütt taga mida ma kaasa ei annud.
Keskelt käib summuti vastu käigukasti tala(DOHC käigukasti tala läheb kinni diagonaalselt võrreldes selle mootoriga mis tal peal oli, ei hakanud kinnitusi ümber tõstma ja sellepärast tõusis käigukast ja summuti ülespoole vastu tala)(kui soovi võin DOHC käigukasti tala anda ja siis saad selle probleemi ära lahendada)
Mootoriga ongi imelikud lood, kuna minu kere peal läks edasi nagu loom aga kui teise kere peale tõstsime siis oli väga uimane ja jõudu vähe(bensiinifilter oli mingit solki täis) aga peale hooldus oli juba erksam aga polnud ikka päris see mis peaks olema.
See mootor ja käigukast on väga vastupidavad, kuna see auto mille pealt see mootor pärit on oli minu käes üle aasta kasutuses rallikana(sai põllurallit, asfaltil nalja tehtud ja talvel rada sõidetud ja seda kõike enamasti piirajas :D )(olemas ka mõned videod minu autost ja kuidas mootor peal toimetas)

Aga muidu auto on aus.
Loodan autot varsti tänaval näha.
Edu

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 21 Veebr 2010, 15:14

Eile tulin maale ära sellega, algul polnud jõudu ja uimerdas, aga kui töösoojaks käis oli jumala timm. Eks kakub teda veits laiali kui aega saab ja proovib asja parandada. Kere on aus, ei saa kurta.
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 21 Veebr 2010, 17:42

Ajasime täna siis isaga auto kui pessa. Uurisime ja puurisime masinat, jahutusvedeliku punni lahti keerates avastasime, et surve on sees, kuna mootor kuuma saanud on päris tõenäoline, et kaas kõver. Siit kas küsimus, palju sirge kaas maksab?
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

Teet01
aktivist
Postitusi: 435
Liitunud: 04 Apr 2006, 18:48
Asukoht: Tartu

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas Teet01 » 21 Veebr 2010, 18:49

kanamuna kirjutas:, jahutusvedeliku punni lahti keerates avastasime, et surve on sees,
Kui jahutusvedelik on kuum, siis ongi surve sees. Töösoojamootoriga see täiesti normaalne, et korki keerates õhku susisema hakkab.

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 21 Veebr 2010, 23:14

Võib olla küll.. Eks vahetab temp. anduri ära ja vaatab, mis siis teeb..
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 01 Mär 2010, 23:01

Noo mai tea, sai norm kogus jahutusvedelikku sisse pandud, keerasin punni peale, lasin kohapeal käia, tegin tiiru ka, keerasin punni maha, ikka rõhk sees. Lasin rõhu välja, proovisin weel kord, seekord punni nii väga kinni ei keeranud, krt ikka läks rõhk sisse ja maru väikse otsa peale, suhteliselt suur rõhk. Kuna eelmine omanik rääkis ka et mootor kõvasti kuuma saanud, siis tõenäoliselt kaas kõver, kui mitte katki. Egas midagi, remontima ma seda ei hakka, tuleb uus mootor. Käisime all ka, tulevad uued piduri torud. Sumbutaja timmime niisama korda ära, nv saab ehk esimesi pilte ka. Kerega olen rahul.
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

oneshot
kasutaja
Postitusi: 93
Liitunud: 05 Mär 2009, 16:28
Asukoht: Võrumaa

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas oneshot » 01 Mär 2010, 23:26

Spidomeetri trossi stopper peaks kuskil salongis olema( seal pardatsoki peal sahtlis) . Mul oli ka rõhk sees koguaeg, ei oska ütelda mis viga .Aga , kas termostaat ei ole kinni jäänud võimidagi ? Loodan ,et ikka saab ikka elulooma tast.
Kerega on tõesti vedanud , endale meeldis just jubedalt see tumepunane värv ja hea ,et seda roostet pole eriti.
Edu sulle kordategemisel , endal polnud aega selleks kahjuks. :wink:

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 02 Mär 2010, 17:01

Mul teine sierra varuosadeks olemas. Isa ajas külapealt mootori ka pmts välja juba, ei tea veel ainult mis kubatuuriga, loodame parimat. Ikka eluloom, pole mõtet potensiaali raisata.
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 06 Mär 2010, 17:04

Sain täna stanged maha kakutud, avastasin ka et õli ajab välja blokikaane vahelt. Eks kakub mõni päev kaane maha ja vaaatab mis värk on. Stange kinnitused katki, sain doonori pealt uued kinnitused, muidu kõik timm.
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 06 Mär 2010, 17:05

Aga keegi ehk oskab öelda kuidas see krdi käigukangi nupp maha käib. Ei saa väga sotti ja terve kang käib ringi ka. :S
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas contact » 06 Mär 2010, 18:32

kas tahad seda musta junni maha saada? või tervet ülemist osa?
umbes 18cm on see varras, selle all servas on tift. saad terve jupi lahti.
aga see must vidin (numbritega lateks vmt. kummine segu), see on peale liimitud , kui sikutad läheb katki.

kinni on liimitud, sellepärast, et see on ehitatud, selle tagurpidikäigu lugustiga. ja ei ole maha keeratav.
€-contact

Visible
fanaatik
Postitusi: 987
Liitunud: 15 Apr 2006, 17:52
Asukoht: Haapsalu/Tallinn

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas Visible » 06 Mär 2010, 18:43

Jutt jama, tegelikult käib see nupp maha küll. Ma juba kuskil teemas mainisin, et käib aga väga loll juhus see, et no kuidagi ei tule enam meelde, mismoodi ma selle maha võtsin kui mootorit vahetasin. Igatahes maha ma ta sain ja otsa läks sama nupp tervena. :)

kanamuna
kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 19 Aug 2009, 21:12
Asukoht: Otepää - Valga

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas kanamuna » 06 Mär 2010, 18:51

Noo mul ta juba ära murtud, mingi ädine junn on otsas aint, see pärast tahakski ära vahetada, aga noo kuidagi ei saa kätte.. Jõuga ei taha kallale minna, siis läheb kõik katki..
˙ʇsauuoʞʞsǝʞ ǝǝ˙ɐʇso ıɹnnʇɐıʌɐןʞ uɐʇso ınʞ 'pɹoʞ ǝuɐɯııʌ uo ǝǝs

Kasutaja avatar
contact
sõltlane
Postitusi: 1099
Liitunud: 03 Apr 2009, 17:06
Asukoht: Garage, Keila City

Re: Ford Sierra 2.0 -dohc- '92 - kanamuna

Postitus Postitas contact » 06 Mär 2010, 19:46

Visible kirjutas:Jutt jama, tegelikult käib see nupp maha küll. Ma juba kuskil teemas mainisin, et käib aga väga loll juhus see, et no kuidagi ei tule enam meelde, mismoodi ma selle maha võtsin kui mootorit vahetasin. Igatahes maha ma ta sain ja otsa läks sama nupp tervena. :)
kus see jutt nüüd jama on?
ütle mulle ka, kuidas sa selle kummijunni tervelt kätte saad, selle nupu otsast?
natuke jääb, seda kummi sinna nupu otsa ja alt lõhub selle krae ka ära ... aga plastik osad on ju kinni liimitud, selle varre külge.
või tahad öelda, et ei ole?

aga enne sa seda kätte ei saa, kui sa selle 18cm jupi alt osast tifti välja ei löö. pärast jääb alles lühike ots, mis on seal kasti külge keeratud raami küljes. liigend osa.

andsin oma kagi koos kastiga vvallo kätte, ehk on tal, see kuskil käepärast olemas ja saab pildid teha.
€-contact

Vasta